Salisbury & Stonehenge

Salisbury je malé, příjemné město, kde najdete mnoho malých kaváren a obchůdků se suvenýry. Protože jsem byla na poznávacím zájezdu, hlavním důvodem návštěvy byla Katedrála Panny Marie, kde je uschována Magna Charta (Velká listina práv a svobod). Tu najdete pečlivě hlídanou v kapitulní síni katedrály. Stojí tam paní průvodkyně (původem pravděpodobně z latinské Amriky), která o ní ví snad všechno a taky vám celou její osm set let starou historii během dvou minut odvykládá takovou rychlostí, že se nestačíte divit. Jeďte se přesvědčit sami, třeba tam paní ještě bude.

IMG_3067_edIMG_3227_editIMG_3234_edIMG_3064_editIMG_3066_editIMG_3235_edIMG_3060_edited

Musím se přiznat, že Stonehenge mě trochu zklamal. Na internetu jsem viděla samé krásné snímky ze všech možných úhlů a s perfektním osvětlením a tak jsem čekala něco opravdu velkolepého. Ve skutečnosti ale na kameny koukáte ze vzdálenosti asi dvaceti metrů spolu s další stovkou turistů, kteří se tlačí kolem nízkého oplocení a snaží se vyfotit ty nejlepší snímky. Kousek od Stonehenge je ale dálnice, tak by možná stálo za to zastavit si někdy brzy ráno a udělat si takovou malou soukromou prohlídku, haha..

P.S.: Pokud navštěvujete jako klasický turista, nezapomeňte si lístky zarezervovat dopředu, v den návštěvy to nejde. Kameny se nachází asi kilometr a půl od návštěvnického centra. Můžete tam dojít pěšky, nebo vás sveze místní autobus.

IMG_3237_edIMG_3267_edIMG_3272_ed

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s